Subscibe on newsletter

Shopping cart

Ingen produkter

Avgjøres senere Frakt
Kr. 0.00 Totalt

Gå til kasse

Produktet ble lagt til i handlevognen
Antall
Totalt
Det er 0 varer i handlevognen. Det er 1 vare i handlevognen.
Totalt antall produkter
Frakt totalt  Avgjøres senere
Totalt
Fortsett å handle Fortsett til kassen

Genesis Datum 30, 2017 demosykkel

Kr. 15,000.00 ink. mva

New product

Legg til ønskelisten

Beskrivelse

Demosykkel som har gått ca 130 mil. Dekkene har rullet 30 mil. Selges uten pedaler og flaskeholder. Ble brukt på Lillehammer - Oslo.

Genesis Datum 30 er rett og slett tre sykler i en! Landeveissykkel, grussykkel og jobbsykkel. Tykke 32c dekk sørger for komfort uansett underlag uten at der går på bekostning av farten. Du har også plass til 45mm skjermer. Komfortabel karbonramme og silkemyk Shimano Ultegra gjør dette til din nye favprittsykkel.
Vi tar også inn Datum 20 og Datum 10 om du ønsker.

Kåret til årets sykkel 2015/16!

Sjekk også ut den fantastisk omtalen hos Landevei.

More details

More info

Her finner du alle fakte om Genesis Datum 30

Frame24/30T Monocoque Carbon Road Disc w/ Tapered Headtube & Fully Internal Cable Routing
ForkFull Carbon Fork w/ 1-1/2" - 1-1/8" Tapered Steerer w/ 15mm TA
HeadsetFSA Orbit C-40-ACB, NO.42
ShiftersShimano ST-RS685 / 2x11 speed
Rear DerailleurShimano Ultegra RD-6800 / GS cage
Front DerailleurShimano Ultegra FD-6800
ChainsetShimano Ultegra FC-6800 / 50-34T / XS, 170mm / S-M, 172.5mm / L-XL, 175mm
Bottom BracketShimano BB-RS500-PB
ChainKMC x11
CassetteShimano CS-5800-11 / 11-32T
RimsFulcrum Racing Sport DB / front 15mm TA/ rear QR / 6-bolt
HubsFulcrum Racing Sport DB / front 15mm TA/ rear QR / 6-bolt
SpokesFulcrum Racing Sport DB / front 15mm TA/ rear QR / 6-bolt
TyresClement Strada USH 700x32c 60TPI
BrakesShimano BR-RS805 hydraulic brakes w/160/140mm TR160 rotors
LeversShimano ST-RS685
HandlebarsGenesis Furio Pro / 118mm drop x 70.9mm reach / XS, 400mm / S-M, 420mm / L-XL, 440mm
GripsVelo tape w/Gel
StemGenesis Code 7 / -7deg / XS, 90mm / S-M, 100mm / L-XL, 110mm
SaddleGenesis Road Comfort
SeatpostGenesis Alloy / 27.2x350mm
Weight (Kg)9.15

Genesis Daum geometri

FRAME SIZESXSSMLXL
1. Seat Tube Length460490520540570
2. Horiz. Toptube Length526542561579595
3. Reach365375385395405
4. Stack544563585602621
5. Headtube Length115135155175195
6. Head Angle72°72°72°72°72°
7. Seat Angle73.5°73.5°73.25°73°73°
8. Chanstay Length420420420420420
9. BB Drop7272727272
10. Wheelbase Length9851001101710331050
11. Fork Offset5050505050
12. Fork Trail5959595959
13. Standover752777801816839
14. Stem90100100110110
15. Handlebar400420420440440
16. Crankarm170172.5172.5175175

Her ser du alle modellene fra Genesis. Finner du noe du liker bestiller vi det gjerne for deg.

Holiday period


VI ER BORTREIST!

Vi er borte i 19. - 21. SEPTEMBER, men du kan gjerne bestille. Vi sender bestillingen så fort vi er tilbake.