Subscibe on newsletter

Shopping cart

Ingen produkter

Avgjøres senere Frakt
Kr. 0.00 Totalt

Gå til kasse

Produktet ble lagt til i handlevognen
Antall
Totalt
Det er 0 varer i handlevognen. Det er 1 vare i handlevognen.
Totalt antall produkter
Frakt totalt  Avgjøres senere
Totalt
Fortsett å handle Fortsett til kassen

Genesis Vagabond monstercrosser

Kr. 11,900.00 ink. mva

New product

Legg til ønskelisten

Beskrivelse

Genesis Vagabond er en monstercrosser. En blanding av 29er terrengsykkel og CX. En relativt sær greie, men med brede dekk er ypperlig til tursykling, grusgamping på rufsete skogsveier og jobbsykling. Dette er en utrolig anvendbar sykkel som kan brukes til alt mulig!

Scroll ned for å se spesifikasjonene og geometrien »

More details

More info

OBS. Genesis er et britisk merke og kommer derfor med UK-oppsett på bremsene. Det vil si at bak- og forbrems er montert motsatt av det som er vanlig i Norge.

Genesis Vagabond spesifikasjoner

FrameGenesis Mjølnir Seamless Double-Butted Cromoly
ForkCr-Mo Unicrown Disc
HeadsetPrestine PT-1770 1-1/8" semi cartridge
ShiftersMicroshift BS-M10 2/3x10 speed bar end
Rear DerailleurShimano Deore RD-M6000 / SGS cage
Front DerailleurShimano Deore FD-M618
ChainsetSamox AF12 / 40-28T / S, 170mm / M-XL, 175mm
Bottom BracketSamox BB-E24
ChainKMC x10
CassetteShimano CS-HG50-10 / 11-36T
RimsJalco XCD18 / 32h
HubsKT K-68F/68R 32h / front / rear / 6-bolt
SpokesSteel 14g
TyresClement LXV 29"x2.1 60TPI
BrakesTRP Spyre-C 2-piston mechanical disc brake w/160mm TR160 rotors
LeversPromax BL-253
HandlebarsGenesis X-Race Aero / 16deg Flare / S, 420mm / M, 440mm / L-XL, 460mm
GripsVelo tape w/Gel
StemGenesis D345G / +15deg / 100mm
SaddleGenesis Road Comfort
SeatpostGenesis Alloy / 27.2x400mm
PedalsN/A
Weight (Kg)12.36

Genesis Vagabond geometritabell

FRAME SIZESSMLXL
Seat Tube Length430460490520
Horizontal Toptube Length541567593614
Reach355375395410
Stack589608627646
Headtube Length150170190210
Head Angle71°71°71°71°
Seat Angle72.5°72.5°72.5°72.5°
Chanstay Length445445445445
BB Drop73737373
Wheelbase Length1029105610821104
Fork_offset55555555
Fork_trail67676767
Standover775796830839
Stem100100100100
Handlebar420440460460
Crankarm170175175175