Subscibe on newsletter

Shopping cart

Ingen produkter

Avgjøres senere Frakt
Kr. 0.00 Totalt

Gå til kasse

Produktet ble lagt til i handlevognen
Antall
Totalt
Det er 0 varer i handlevognen. Det er 1 vare i handlevognen.
Totalt antall produkter
Frakt totalt  Avgjøres senere
Totalt
Fortsett å handle Fortsett til kassen

Vapour Carbon CX 30

Kr. 29,999.00 ink. mva

New product

Legg til ønskelisten

Beskrivelse

Genesis Vapour Carbon CX30 er 'top of the pops'!. Full Shimano mechanical 2x11 Ultegra 46-36T drivverk, 12mm thru aksel forran og bak. Bremsing blir besørget av RS805 hydraullic skivebremser. Fantastisk flott ramme i karbon som har intern kableruting, 'Asymmetric Power Transfer BB', dvs. 30% mer på non drive siden, og rektanguløre kjedestag som til samme skal gi stivere sykkel og bedre ytelse av tråkket ditt. Så det, så!

i bestiller alle Genesis modeller og rammer til deg. Ta kontakt om du ønsker en spesiell modell.

More details

More info

OBS. Genesis er et britisk merke og kommer derfor med UK-oppsett på bremsene. Det vil si at bak- og forbrems er montert motsatt av det som er vanlig i Norge, men kan byttes over.
Bestillingsvare. Det tar ca 3-5  dager før den sendes eller kan hentes hos oss.

Genesis Vapour Carbon CX30 spesifikasjoner:

Frame30/40T Monocoque Carbon CX w/ Tapered Headtube & Fully Internal Cable Routing
ForkGenesis Carbon CX w/ 1-1/2" - 1-1/8" Tapered Steerer w/ 12mm TA
HeadsetPrestine PT-1860A sealed 1-1/8 ACB Top, 1-1/2" industrial sealed
ShiftersShimano ST-RS685 / 2x11 speed
Rear DerailleurShimano Ultegra RD-6800 / SS cage
Front DerailleurShimano Ultegra FD-6800
ChainsetShimano Ultegra FC-6800 / 46-36T / XS, 170mm / S-M, 172.5mm / L-XL, 175mm
Bottom BracketShimano BB-RS500-PB
ChainKMC x11
CassetteShimano CS-5800-11 / 11-28T
RimsFulcrum Racing 5 DB / 12-12 TA / AFS
HubsFulcrum Racing 5 DB / 12-12 TA / AFS
SpokesFulcrum Racing 5 DB / 12-12 TA / AFS
TyresChallenge Grifo CL 700x33c 60TPI
BrakesShimano BR-RS805 hydraulic brakes w/Shimano SMRT81 160mm rotors
LeversShimano ST-RS685
HandlebarsGenesis X-Race Pro / 8deg Flare / XS, 400mm / S-M, 420mm / L-XL, 440mm
GripsVelo tape w/Gel
StemGenesis Code 7 / -7deg / XS, 90mm / S-M, 100mm / L-XL, 110mm
SaddleGenesis Road Comfort
SeatpostGenesis Alloy / 27.2x350mm
PedalsN/A
Weight (Kg)8.60

Genesis Vapour Carbon CX30 geomtri:

FRAME SIZESXSSMLXL
Seat Tube Length470500530560590
Horizontal Toptube Length516532551568585
Reach366372380388396
Stack532552574596618
Headtube Length113134152176201
Head Angle70.5°70.5°72°72°72°
Seat Angle74.5°74°73.5°73.25°73°
Chanstay Length425425425425425
BB Drop7070676765
Wheelbase Length10061024103710471063
Fork_offset5050454545
Fork_trail6969656565
Standover758781803826844
Stem9090100100110
Handlebar400420420440440
Crankarm170170172.5172.5175