Subscibe on newsletter

Shopping cart

Ingen produkter

Avgjøres senere Frakt
Kr. 0.00 Totalt

Gå til kasse

Produktet ble lagt til i handlevognen
Antall
Totalt
Det er 0 varer i handlevognen. Det er 1 vare i handlevognen.
Totalt antall produkter
Frakt totalt  Avgjøres senere
Totalt
Fortsett å handle Fortsett til kassen

Genesis Croix de Fer 20

Kr. 13,199.00 ink. mva

New product

Legg til ønskelisten

Beskrivelse

Genesis Croix de Fer 20 er en utrolig stilig, kjapp, responsiv sykkel som kan brukes til trening, tur og jobbsykling. Du kommer neppe nærmere en sykkel som kan brukes til 'alt'. Klassiske Reynolds 725 stålrammen med Shimano Tiagra-gir og TRP Hy/Rd-bremser.
Det er god plass til piggdekk, skjermer og bagasjebrett. 2017-modelle kommer i en über stilig matt blåfarge. En fantastisk stålsykkel!
Bestillingsvare. 3-5 dager før den sendes eller kan hentes hos oss.

More details

More info

OBS. Genesis er et britisk merke og kommer derfor med UK-oppsett på bremsene. Det vil si at bak- og forbrems er montert motsatt av det som er vanlig i Norge.

Les den fantastiske anmeldelsen av Croix de Fer hos engelske Road.cc

Genesis Croix de Fer 2017 spesifikasjoner

FrameReynolds 725 Heat-Treated Chromoly
ForkCr-Mo Unicrown Disc
HeadsetPrestine PT-1770 1-1/8" semi cartridge
ShiftersShimano Tiagra ST-4700 / 2x10 speed
Rear DerailleurShimano Tiagra RD-4700 / GS cage
Front DerailleurShimano Tiagra FD-4700
ChainsetShimano Tiagra FC-4700 / 50-34T / XS, 165mm / S, 170mm / M-L, 172.5mm / XL, 175mm
Bottom BracketShimano BB-RS500
ChainKMC x10
CassetteShimano CS-HG500-10 / 11-34T
RimsJalco SR240D / 32h
HubsJoytech D341RCC/D342RCC 32h / front / rear / 6-bolt
SpokesSteel 14g
TyresKenda Flintridge 700x35c 60TPI
BrakesTRP HY-RD mechanical-hydraulic caliper w/160mm TR160 rotors
LeversShimano Tiagra ST-4700
HandlebarsGenesis X-Race Pro / 16deg Flare / XS, 400mm / S-M, 420mm / L-XL, 440mm
GripsVelo Black Cork w/ VexGel
StemGenesis AS-007 / + - 7deg / 100mm
SaddleGenesis Road Comfort
SeatpostGenesis Alloy / 27.2x350mm
PedalsNW-91K w/ Toeclip
Weight (Kg)11.90

 

 

Croix de Fer Geometri - 2017

FRAME SIZESXSSMLXL
Seat Tube Length470500530550580
Horizontal Toptube Length524544561582605
Reach365375385395405
Stack553572593612633
Headtube Length115135155175195
Head Angle71°71°71.5°71.5°72°
Seat Angle74°73.5°73.5°73°72.5°
Chanstay Length430430430430430
BB Drop7373737373
Wheelbase Length10071023103510521063
Fork_offset5050505050
Fork_trail6969666663
Standover761784808826850
Stem100100100100100
Handlebar400420420440440
Crankarm165170172.5172.5175

Her kan du se alle syklene fra Genesis. Finner du en du liker bestiller vi til deg.

Accessories