Subscibe on newsletter

Shopping cart

Ingen produkter

Avgjøres senere Frakt
Kr. 0.00 Totalt

Gå til kasse

Produktet ble lagt til i handlevognen
Antall
Totalt
Det er 0 varer i handlevognen. Det er 1 vare i handlevognen.
Totalt antall produkter
Frakt totalt  Avgjøres senere
Totalt
Fortsett å handle Fortsett til kassen

Genesis Croix de Fer 30

Kr. 16,499.00 ink. mva

New product

Legg til ønskelisten

Beskrivelse

Genesis Croix de Fer 30 er en utrolig stilig cyclocrossinspirert eventyrsykkel som kan brukes til trening, tur, landevei og jobbsykling. Klassisk Reynolds 725 stålramme gir både kred og komfort uansett hva du bruker sykkelen til. En fantastisk stålsykkel!
Det er god plass til skjermer og bagsjebrett. 2017- versjon veier 11.6 kg. 
Bestillingsvare. 3-5 dager før den sendes eller kan hentes hos oss.

More details

More info

OBS. Genesis er et britisk merke og kommer derfor med UK-oppsett på bremsene. Det vil si at bak- og forbrems er montert motsatt av det som er vanlig i Norge.

Les den fantastiske anmeldelsen av Croix de Fer hos engelske Road.cc

Genesis Croix de Fer 2017 spesifikasjoner

RammeReynolds 725 Heat-Treated Chromoly
ForkCr-Mo Unicrown Disc
HeadsetPrestine PT-1770 1-1/8" semi cartridge
ShiftersShimano ST-RS505 / 2x11 speed
Rear DerailleurShimano 105 RD-5800 / GS cage
Front DerailleurShimano 105 FD-5800
ChainsetShimano 105 FD-5800 / 50-34T / XS, 165mm / S, 170mm / M-L, 172.5mm / XL, 175mm
Bottom BracketShimano BB-5800
ChainKMC x11
CassetteShimano CS-5800-11 / 11-32T
RimsJalco SR240D / 32h
HubsShimano RS-505 32h / front / rear / centre lock
SpokesSteel 14g
TyresClement X'Plor USH 700x35c 60TPI
BrakesShimano BR-RS505 hydraulic brakes w/ Shimano SM-RT54 160mm rotors
LeversShimano ST-RS505
HandlebarsGenesis X-Race Pro / 16deg Flare / XS, 400mm / S-M, 420mm / L-XL, 440mm
GripsVelo Black Cork w/ VexGel
StemGenesis AS-007 / + - 7deg / 100mm
SaddleGenesis Road Comfort
SeatpostGenesis Alloy / 27.2x350mm
PedalsNW-91K w/ Toeclip
Vekt (Kg)11.58

 Croix de Fer Geometri - 2017

FRAME SIZESXSSMLXL
1. Seat Tube Length470500530550580
2. Horizontal Toptube Length524544561582605
3. Reach365375385395405
4. Stack553572593612633
5. Headtube Length115135155175195
6. Head Angle71°71°71.5°71.5°72°
7. Seat Angle74°73.5°73.5°73°72.5°
8. Chanstay Length430430430430430
9. BB Drop7373737373
10. Wheelbase Length10071023103510521063
11. Fork Offset5050505050
12. Fork Trail6969666663
13. Standover761784808826850
14. Stem100100100100100
15. Handlebar400420420440440
16. Crankarm165170172.5172.5175

Her kan du se alle syklene fra Genesis. Finner du en du liker bestiller vi til deg.